Jak zrobić choinkę ze wstążki

Jeśli chcesz dodać trochę polotu do swojej choinki, możesz to zrobić za pomocą wstążki. Możesz dodać dowolny rodzaj wstążki, czy to przewodowej, czy nie, aby nadać jej świąteczny wygląd. Wstążkę można znaleźć w sklepach rzemieślniczych i sprzedawcach internetowych. Aby rozpocząć, potnij wstążkę na paski, z których każdy ma około 18 cali do 24 cali długości.

Gdy już masz paski, możesz zacząć je układać na choince, zaczynając od przodu. W zależności od wielkości choinki, może być konieczne zrobienie pętli ze wstążki, aby się zmieściła. Mając mniejsze pasma, możesz ozdobić drzewko w bardziej kreatywny sposób.

W zależności od stylu wstążki, możesz zdecydować się na zastosowanie jej w pionie lub poziomie. Pionowe drapowanie to świetny sposób na stworzenie ładnej, płynącej wstążki, która zwisa z góry twojego drzewa. Możesz również dodać drugi rodzaj wstążki w ten sam sposób, aby twoje wstążki miały różne tekstury.

Do pionowego drapowania, będziesz chciał wyciąć kawałek wstążki, która ma co najmniej 24 do 36 cali długości. Owiń krawędź wstążki wokół gałęzi. Następnie będziesz musiał zacisnąć wstążkę za pomocą pipe cleaner. Ta metoda pomoże utrzymać wstążkę na miejscu, podczas gdy ty będziesz kontynuował chowanie jej w drzewie.

Innym rodzajem wstążki jest spirala. Wygląda to jak duży loczek i tworzy ładną, kwiecistą wstążkę. Należy jednak pamiętać, że jest to nieco trudniejsze do pętli, więc może być najlepiej użyć innego stylu wstążki.

Dodawanie wstążki do choinki to świetna zabawa dla całej rodziny. Niezależnie od tego, czy masz prawdziwe czy sztuczne drzewo, wstążki są łatwe w użyciu i mogą dodać dużo tekstury do Twoich ozdób. Oprócz używania różnych kolorów i wzorów, możesz mieszać i dopasowywać różne szerokości i grubości, aby uzyskać pożądany wygląd.

Zanim zaczniesz, upewnij się, że drzewo zostało spulchnione i jest obwieszone światłami. Być może trzeba będzie przyciąć wszelkie małe przyrosty na gałęziach lub na samym drzewie. Niektórzy ludzie lubią najpierw założyć wiechę na drzewo, a następnie dodać wstążkę. Inni wolą udekorować choinkę i założyć wiechę na końcu, a następnie owinąć drzewko wstążką.

Do poziomego drapowania, będziesz chciał wyciąć wstążkę na krótsze, elastyczne paski. Są one łatwiejsze do manipulowania niż długa, cienka wstążka, która zwisa z drzewa. Następnie możesz wpleść wstążkę przez drzewo, aby stworzyć bardziej artystyczny wygląd. Zastosowanie mniejszych pasm sprawia, że wstążka lepiej komponuje się z drzewem i pozwala na większą kreatywność przy dekoracjach.

Jeśli planujesz owinąć swoje drzewo wstążką, możesz znaleźć wielki wybór produktów w Decorator’s Warehouse. Posiadają one wysokiej jakości przewodowe i nie przewodowe wstążki, które pomogą Ci osiągnąć wygląd, który chcesz. Niezależnie od tego, co wybierzesz, będziesz w stanie uzyskać wysokiej jakości produkt, który będzie trwał przez wiele lat.

Podobne tematy