Jak zrobić kokardę z cienkiej wstążki

Wykonanie kokardy z grubej wstążki wymaga kilku niezbędnych rzeczy. Pierwszą rzeczą, której będziesz potrzebować jest długi kawałek wstążki, który ma co najmniej 36 cali długości. Możesz także chcieć mieć parę nożyczek lub łodygę szenilową pod ręką, aby zrobić łuk. Szpulka wstążki również się przyda.

Następnie musisz zdecydować, jak duża ma być gotowa kokarda. To pomoże określić, ile pętli potrzebujesz. W tym celu będziesz chciał zmierzyć szerokość wstążki i dodać około pół cala do całości. Jeśli masz pomysł na długość, którą chciałbyś, aby twój łuk był, możesz rozpocząć cięcie wstążki.

Gdy masz już wstążkę przyciętą do odpowiedniej długości, powinieneś złożyć jeden z końców do środka, aby utworzyć pętlę. Powtórz ten krok z drugim końcem. Upewnij się, że zostawiłeś wystarczająco dużo dodatkowej długości, aby zakryć środek kokardy.

Teraz, gdy masz już pętlę, jesteś gotowy, aby dołączyć ją do reszty kokardy. Kokarda nie jest całkowicie kompletna, dopóki nie ściągniesz wszystkich pętli razem – część ta jest zasługą autora portalu beautybaum.pl. Kiedy to zrobisz, upewnij się, że pociągniesz krawędzie wstążki po obu stronach węzła, aby zabezpieczyć kokardę.

Po złożeniu kokardy, możesz dopasować pętle do swoich potrzeb. Możesz wsunąć ogony w węzły, rozprostować je, a nawet przyciąć do pożądanej długości. W zależności od wstążki, możesz owinąć środek łuku za pomocą nici lub drutu. Alternatywnie możesz użyć girlandy lub innych dekoracji, aby ozdobić swoją kreację.

Aby zrobić najlepszą kokardę, musisz pracować z odpowiednim rozmiarem pętli. Grubsza wstążka pozwala na zrobienie większych pętli, co jest świetne dla pełniejszej kokardy. Ale jeśli robisz mniejszą kokardę, będziesz chciał zmniejszyć liczbę pętli.

Kolejną przydatną sztuczką przy robieniu kokard jest nie przecinanie wstążki na całej długości. Pozostawienie cala lub dwóch dodatkowej długości sprawi, że końce nie będą później wychodzić z kokardy. Podczas wciągania każdej pętli możesz sprawdzić, czy “ładna” strona kokardy jest skierowana do góry.

Możesz również użyć kawałka o zaokrąglonej krawędzi do wykonania kokardy. Dobrym pomysłem jest dociśnięcie kwadratowej końcówki zaokrąglonej krawędzi do środka wyciętego ogona.

Najlepszą częścią tego jest to, że nie będziesz musiał się martwić o to, że spadnie ze szpuli wstążki, gdy skończysz. Pamiętaj, że zaokrąglony kawałek krawędzi może być również złożony bez tworzenia zagnieceń. A kiedy skończysz, będzie łatwo dołączyć do prezentów lub odzieży.

Na koniec możesz użyć łodygi szenilowej, aby zawiązać środek pętli. Możesz również użyć drutu, ale pamiętaj, aby użyć go prawidłowo, aby uniknąć zaczepienia drutu o kokardę.

Podobne tematy